lenka robinson yoga

YOUR LIFE IS IN YOUR HANDS
BUT
YOUR HANDS ARE MOVED BY GOD,
so you can relax, at least a little?, maybe?

godfrey deveroux

x 110.jpg

 

s jógou jsme si padly do oka hned. její aspekt rozvíření , rozbourání a přenastavení s postupným a bezpečným ustálením, zcentrováním a uvedením do ticha mě velmi oslovuje.

První pohledy byly směrem k meditačním praktikám, ke střípkům jógové filosofie, její sestře ajurvédě. Až postupně při pobytu v USA, kde jsem měla k dispozici mnoho knih, dvd, kurzů, seminářů, studií, moudrosti a laskavosti učitelů, se naše láska prohlubovala a nacházela pravidelnost, kterou potřebuje k určitému vývoji, košatosti, plnosti. To už se k nám přidaly zamilování hodné jógové pozice a jejich plynutí. 

V USA , Indii a Evropě jsem absolvovala učitelské kurzy v rámci Šivananda jóga tradice a metody Dynamické jógy dle Godfrey Deveroux. Intenzivní kurzy v ašrámech Šivananda jógy ve mně vybudovaly pevné základy, na kterých se dobře stojí a ješte lépe staví. Probudily ve mně vášeň a chuť ponořit se do větších hloubek jógy. A za to jsem moc vděčná. Mé díky patří tolika báječným učitelům, kteří mě doprovází a podporují. Vdečná jsem hlavně jasnosti a čistotě Donny Farhi, zenové moudrosti a hloubce, geniálnímu vyjadřování a osvícené obyčejnosti Godfrey Deveroux, moudré , zdánlivé prostotě a srdečnosti vietnamského zenového mnicha Thich Nhat Hanh a budhistické mnišce Pema Chodron. A samozřejmě vám všem, kterým děkuju za podporu, ochotu naslouchat, praktikovat a kuráž být v józe, dharmě našich běžných každodenních zázracích, hlavně mimo podložku. 

V lekcích vás čeká hravé, hloubavé, jemné a přitom vnitřně dynamické a výživné plynutí jógými pozicemi. V některých setrváme déle, některé se harmonicky střídají a doplňují. Lekce je vždy laskavě citlivá k vašim potřebám, energii a momentálnímu fyzickému, emočnímu a mentálnímu nastavení. Praktikujeme také dechové a koncentrační techniky a konečnou dlouhou relaxaci. Někdy je toto plynutí fyzicky náročnější, někdy plyneme extra jemně, záleží na mnoha faktorech. Jedním z mých záměrů je najít na veřejné lekci jógy cestu, jak přiblížit praxi co nejefektivněji jednotlivému praktikantovi, aby měl pocit, že je praxe přesně pro něj, pro jeho naturel, konstituci. Ráda bych, aby byla praxe uchopitelná a "přenositelná" domů, do vlastních životů, aby si člověk našel chuť a touhu praktikovat si sám a do lekcí chodil pro inspiraci své vlastní , silné vyživující praxe.

Nabízím denní tematické semináře v Praze i mimo, víkendové jógové pobyty a pobyty delší v zemích jako např. Itálie, Řecko, Indie, Sri Lanka, Kambodža... Na těchto pobytech máme šanci zajít hlouběji do nitra, vychutnat si navazující systematickou praxi a posílit vnitřní motivaci pro naši vlastní praxi doma. Společné sdílení, praxe ostatních, vedená praxe, prostředí s absencí běžných denních starostí a úkolů, to vše je nám nápomocno v budování a poté udržování našeho vnitřního ohně a žízně po praxi.

jógová studnice, inspirace, výuka

2003 mindfulness trénink s Thich nhat hanh, colorado, usa

2004 TTC, učitelský kurz Šivananda jógy 200hod., usa

2006 intensive sadhana, šivananda jóga, indie

2007 attc, učitelský kurz  šivananda jógy 500hod., indie

2011 učitelský kurz, godfrey deveroux/dynamická jóga 200hod.

2011 část učitelského kurzu Iyengar jógy, praha

2012 aktivní zájem, praxe feldenkrasovy pohybové metodiky

2017 mindfulness 8týdenní základní trénink, praha

2018 navazující 8týdenní mindfulness trénink

2018/19 roční mindfulness výcvik

.... jógové, budhistické, ajurvedské semináře v čechách , v cizině, donna farhi, olivia crooks , james boag, a.g. mohan, paddy mcgrath, dylan bernstain, sharon gannon, david life......

 

 

 

zleva nahoře: thich nhat hanh, donna farhi, godfrey deveroux, sharon salzberg, pema chodron, swami sivananda, swami vishnudevananda, b.k.s. iyengar


 

feel yoga víkendvíkend v józe se mnou a Klárkou Branda /Hetzmanová/

1539264532785 (1).jpg

8. - 10. březen 2019

www.golf-konopiste.cz přátelé jógy, radosti, lásky, klidu...života..
máme s Klárkou velkou radost a natěšeně, žíznivě, radostně voláme, zveme vás na víkend s jógou.

čekají vás 4 lekce jógy. protáhneme se, posílíme, rozdýcháme, odpočineme, zazpíváme...
servírujeme jemnější i dynamičtější jógové sekvence, hluboký odpočinek, dechové techniky, praxe bdělosti, všímavosti, meditace.

na místě máme k dispozici wellness, uaawwwhhh, nadherné doplnění k vaší formální praxi jógy.

vegetariánská polopenze .

dvoulůžkové nebo jednolůžkové pokoje.

v případě zájmu strávit se sebou a s námi kvalitní, vyživující, laskavý čas, písněte mi lenkarobinson@hotmail.com

cena: 3900kč

jednolůžkový pokoj + 1000kč
dítě 3-12 let s dospělou os. ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí
1600kč

zahrnuje: 4 lekce jógy, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, vegetariánskou polopenzi, vstup do wellness.

pro závaznou rezervaci pošlete ještě závaznější :) , nevratnou zálohu 1000kč na účet 1213029039/3030

doplatek splatný do 1. 2. 2019.
zrušení pobytu měsíc před akcí, 100% storno z celkové ceny.
zrušení pobytu 30+ dnů , 10% z celkové ceny.